Limba:
Aeroclub Brasov
 Aeroclubul Teritorial Brasov - Iosif Silimon -

Aeroclubul Teritorial Brasov
In subordinea
In memoriam
Aeroclub Brasov

Cupa Sanpetru

Cupa Sanpetru, 2013


Ξn perioada 10 -12 Mai 2013, s-a desfasurat prima editie a concursului "CUPA SΒNPETRU" la clasa F2B, F2D aeromodele captive. Acest concurs puncteaza ξn concursul "CUPA ROMANIEI" la clasa F2, organizat de FRMd.
S-au prezentat sase echipaje cu un numar total de doisprezece participanti astfel:
  • La clasa F2B acrobatie opt seniori si doi juniori.
  • La clasa F2D lupte aeriene cinci seniori si doi juniori.
  • Echipe: ATIS Bv., C.S. Sportul Studentesc, C.S.T.A. Bucuresti, C.S.T.A. Suceava, A.T. Iasi, C.S.U. Galati.

Concursul a decurs normal fara incidente.
La finalul competitiei, s-au ξnmβnat diplome si cupe, participantilor merituosi.



Rezultate "Cupa Romaniei" F2B, F2D din 10-12 Mai 2013,
Brasov-Sampetru


    F2B-Acrobatie
  • Juniori:
    • Loc I – Saghin Diego, CSTA Suceava
    • Loc II – Branzei Adrian, CSTA Suceava
  • Seniori:
    • Loc I – Dan Octavian, CSTA Bucuresti
    • Loc II – Vasile Petre Pop, Aeroclubul Romaniei, A.T. Brasov
    • Loc III – Dan Vartolomei, CSU Galati
    • Loc IV – Radu Zaharia, Sportul Studentesc
    • Loc V – Victoras Anghel, Sportul Studentesc
    • Loc VI – Georges Craioveanu, Sportul Studentesc
    • Loc VII – Doru Matei, Aeroclubul Romaniei, A.T. Iasi
    • Loc VIII – Botusan Liviu, CSTA Suceava
  • Echipe Seniori:
    • Loc I – Sportul Studentesc
    • Loc II – CSTA Bucuresti
    • Loc III - Aeroclubul Romaniei, A.T. Brasov
    • Loc IV – CSU Galati
    • Loc V - Aeroclubul Romaniei, A.T. Iasi
    • Loc VI – CSTA Suceava


    F2D- Lupte Aeriene
  • Juniori:
    • Saghin Diego – Loc I
  • Seniori:
    • Loc I – Botusan Liviu, CSTA Suceava
    • Loc II – Doru Matei - Aeroclubul Romaniei, A.T. Iasi
    • Loc III – Anghel Victoras – Sportul Studentesc
    • Loc IV – Dan Octavian – CSTA Bucuresti
    • Loc V – Radu Zaharia – Sportul Studentesc

  • Echipe Seniori:
    • Loc I – Sportul Studentesc
    • Loc II – CSTA Suceava
    • Loc III - Aeroclubul Romaniei, A.T. Iasi